Zo psychológie

Nikde nie je napísané, že sa so všetkým musíme vyrovnávať sami. Nemaj zábrany požiadať o pomoc odborníkov, ktorí vedia s nadhľadom zhodnotiť tvoju životnú situáciu, podržia ťa, pomôžu hľadať riešenie, ukážu cestu a podajú pomocnú ruku.

Linka detskej istoty pri SV UNICEF (LDI) – 116 111

obrazok LDI je národným projektom organizácie UNICEF Slovensko od roku 1996. Je prvou telefonickou linkou, špecializovanou na problematikou detí a mládeže v SR. Ako jediná poradenská linka pracuje v nepretržitej prevádzke vrátane víkendov a sviatkov, je bezplatná, anonymná a odborne garantovaná. Jej hlavným cieľom je možnosť okamžitého telefonického kontaktu dieťaťa pri potrebe komunikácie alebo konkrétnej pomoci v krízovej alebo stresujúcej situácii. Rozhovor vedie odborník, schopný kvalifikovane usmerniť dialóg a poskytnúť dieťaťu vhodné informácie.

Pri prevencii šikanovania pomôže aj nová internetová stránka

Na boj so šikanovaním dostali deti, rodičia i učitelia nového pomocníka. Tento mesiac bola spustená internetová stránka http://www.prevenciasikanovania.sk, kde nájdu užitočné informácie ako aj on-line poradňu. Stránka vznikla ako súčasť projektu “Národná sieť pre prevenciu šikanovania a násilia v školách“, ktorý financuje Ministerstvo školstva SR a realizuje občianske združenie Papilion.

Psychologické poradenstvo

Máš nejaký problém, ktorý nie je pre uši rodičov?  Prípadne s ním nevedia pomôcť? Nechceš to povedať ani najlepším kamarátom, alebo sa jednoducho necítiš vo svojej koži? Vyhľadaj radu odborníka a svoj problém zlož na neho.

Strana:

Užitočné weby k téme a knižnica

Užitočné weby k téme Psychologické poradenstvo:

Informačné centrum mladých:www.icm.sk
Duševné zdravie:www.dusevnezdravie.sk
Aliancia žien:www.alianciazien.sk
Pomoc obetiam:www.pomocobetiam.sk
Prevencia šikanovania:www.prevenciasikanovania.sk
Q-centrum - LGBT psychologické poradenstvo:www.qcentrum.sk

Vyber si svoje Informačné centrum mladých