Vzdelávanie

Štartér – školenie pre tých, ktorým nie je jedno, kde a ako žijú

Vzdelávanie | Pondelok, 21. Október 2019

obrazok
Príďte 29. – 30. novembra 2019 do Košíc, v Hoteli Dália sa budeme neformálne vzdelávať. Rozprávať sa o tom, že mladí ľudia môžu meniť, zlepšovať podmienky vo svojich mestách a obciach a skúšať, ako na to. No a zistíte, že to skutočne nie je ťažké a už vôbec nie nemožné. Školenie je akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, účastníci získajú osvedčenie o získaní príslušných kompetencií. Prihlasovanie: https://lnk.sk/yABQ

Vždy nás najviac ovplyvňuje to, čo je nám najbližšie. Keď sa bavíme o politike, je to naša miestna, komunálna, lokálna. Miestni alebo obecní poslanci, starostovia, primátori, pracovníci úradov sú ľudia, ktorých môžeme bežne stretnúť na ulici alebo ich poznáme osobne. Ich práca je pre nás viac viditeľná, ako tých v parlamente. Zároveň je to politika, ktorej výsledky vidíme okolo seba, ktorú môžeme priamo ovplyvňovať. Nielen pri voľbách, ale aj tým, že sa budeme zaujímať o dianie vo svojom meste, alebo obci a budeme hľadať spôsoby, ako veci zlepšovať, tvoriť a nefrflať niekde na sociálnych sieťach.
Školenie Štartér je o získavaní základných vedomostí a zručností v tejto oblasti. Koho môžete osloviť, keď chcete v meste niečo zorganizovať? S kým a ako spolupracovať? Ako sa rozprávať s kompetentnými, s tými „dôležitými dospelými“?
Toto a mnoho ďalších informácií sa dozviete na neformálnom vzdelávaní, ku ktorému patrí zážitkové učenie, príjemná atmosféra a partia ľudí s rovnakou krvnou skupinou. Nielen informácie a skúsenosti, ale aj priateľstvá, motivácia a inšpirácia. Toto môžeme zaručiť.
Školenie realizuje Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR, ako jednu zo svojich aktivít v rámci podpory dialógu mladých ľudí a tvorcov politík, ktorej sa venuje už od roku 2014. Máme za sebou viac ako 40 diskusných stretnutí po celom Slovensku a 7 akreditovaných školení Štartér spolu s následnými aktivitami pre ambasádorov.

Viac informácií u lektoriek:
Mgr. Lucia Macaláková, +421 911 183 383, lucia@zipcem.sk
Mgr. Juliana Martinková, +421 918 763 233, sekretariat@zipcem.sk

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR
http://www.zipcem.sk, http://www.zajednolano.sk, http://www.icm.sk
FB: http://www.fb.com/icmmladym
IG: ZIPCeM

Vyber si svoje Informačné centrum mladých