Novinky

Sleduj čo sa u nás deje, na čom pracujeme a s čím ti môžeme pomôcť

Ako písať, aby nás čítali?

21.05.2020

To, že o sebe a svojich aktivitách píšeme, ešte neznamená, že to niekto číta. Akokoľvek nepríjemne to znie, v dnešnej „preinformovanej“ spoločnosti sa treba vedieť do pozornosti ľudí jednoducho prepísať. A zapísať. V tomto prípade hovoríme najmä o tých je to určené. Preto ďalším z radu školení, ktoré sme realizovali pre naše členské organizácie, bolo Ako písať, aby nás čítali. Lektorkami boli Zuza Fialová a Adela Tihláriková z PDCS.

Obsahom školenia bolo najmä to, ako sa pútavo a zároveň jasne prihovoriť svojim cieľovým skupinám. Hovorili sme o príspevkoch na sociálnych sieťach, o tom, ako písať adresne, prešli sme témou storytellingu a to, čo online priestor dovolil, sme si vyskúšali aj prakticky. Prospelo nám, že sa na naše texty pozrel niekto nezaujatý, pohľadom zvonka. Veľa drobností, ktoré my už považujeme za rutinu, sme tak mohli opraviť, doplniť, zmeniť. Osvojili sme si tiež pojem láskavý kritik. Stávame sa ním vtedy, ak dokážeme autora článku povzbudiť, namiesto vytýkania nedostatkov na ne upozorniť. Okrem tohto všetkého sme tiež spoznali niektoré užitočné online aplikácie, využiteľné nielen pri písaní textov, ale aj pri vzdelávaní, ktorému sa venujeme.

Hoci to určite majú jednoduchšie ľudia obdarení talentom písať pútavo, dá sa na sebe pracovať a zlepšovať aj v takejto, takmer umeleckej oblasti. Len je potrebné poznať zákulisie, nechať si poradiť, inšpirovať sa, pozorovať, čo funguje a tiež vedieť prijať kritiku a možno aj prehrýzť sa sklamaním, pokiaľ niečo nevyjde tak, ako sme to zamýšľali.

Všetko, čo sme školením získali, budeme aktívne využívať pri našich ďalších aktivitách v Informačných centrách mladých. Už vieme, že jednoduchým príspevkom na sociálnych sieťach môžeme dosiahnuť oveľa viac, ako len popísať svoje aktivity. Môžeme písať vlastné príbehy pre vlastných čitateľov.

Aj toto školenie sme realizovali v rámci projektu „Moderné informačné a poradenské služby pre mladých“, ktorý je zameraný práve na podporu našich členských organizácií a rozvoj zručností ich pracovníkov.

„Projekt ‘Moderné informačné a poradenské služby pre mladých’ je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“.

obrazok

obrazok

Späť na novinky

Dobré informácie

hľadaj aj na sociálnych sieťach