Novinky

Sleduj čo sa u nás deje, na čom pracujeme a s čím ti môžeme pomôcť

Vzniká nový portál o neformálnom vzdelávaní pre mladých

10.07.2020

Často mávame pocit, že všetko tu už bolo. Iste, naozaj takmer už nie je čo vymýšľať, no vždy znova a znova sa nájdu ľudia, ktorí sa na rovnakú vec dívajú rôznymi pohľadmi. A vtedy sa z Popolušky opäť stáva princezná. Tak to bolo aj s portálom o neformálnom vzdelávaní pre mládež, ktorý bude výsledkom spoločného projektu Združenia Informačných a poradenských centier mladých a ...čítať viac

Informačné centrá mladých menia logo! Dobré informácie zostávajú.

04.04.2020

Prvé Informačné centrá mladých začali vznikať v 90-tych rokoch 20. storočia. Okrem hraníc sa otvorili dvere k množstvu informácií. Od možností, ako vycestovať – za prácou, vzdelávaním, cez brigády na Slovensku až po veľký „boom“ s dovtedy tabuizovanými témami z oblasti zdravia alebo ochrany ľudských práv. A mnoho ďalších. Ciest, ako sa k nim dostať, bolo však nepomerne menej, ako dnes. Internet bol v plienkach, inštitúcie nestíhali reagovať na všetky podnety.

...čítať viac

Valné zhromaždenie siete ZIPCeM a ICM prinieslo ďalšie novinky

10.03.2020

V sobotu, 7. marca 2020 sme sa stretli v priestoroch Centra voľného času Junior, kde sídli aj Informačné centrum mladých Banská Bystrica, spolu s členskými organizáciami ZIPCeM na rokovaní Valného zhromaždenia.
Najdôležitejším výstupom z tohto stretnutia je najmä rozšírenie siete členských organizácií o troch členov – pozorovateľov, čo je status, trvajúci po dobu jedného roka, až do ďalšieho rokovania Valného zhromaždenia. Stali sa nimi:
Rada mládeže…

...čítať viac

Strana:  <  1 2 3 4 >  Posledná »

Dobré informácie

hľadaj aj na sociálnych sieťach