Informačné centrum mladých on-line

logo Informačné centrum mladých

Hlavná stránka

Publikované: 27.10.2016 o 9:11

Adresa zápisu: http://icm.sk/index.php/aktuality/artikel/zipcem_a_icm_na_druhom_roniku_festivalu_move_postavme_slovensko_na_nohy/

ZIPCeM a ICM na druhom ročníku festivalu MOVE – postavme Slovensko na nohy.

Aj zástupcovia Informačných a poradenských centier mladých v SR a ich strešnej organizácie ZIPCEM v SR prezentovali svoju činnosť na MOVE - jedinečnom festivale o mladých a pre mladých, ktorý organizovalo združenie Nová generácia v priestoroch ateliéru Babylon v Bratislave.
Jeho hlavnou úlohou bolo spojiť ich pod jednu strechu mladých ľudí s najvýznamnejšími osobnosťami z verejného života.
Dva festivalové dni ponúkli mladým ľuďom rôzne príležitosti a návody, ako sa v živote presadiť a niečo dosiahnuť. Zároveň aj nás obohatili inšpiratívne prednášky, diskusie či zaujímavé workshopy.
ICM ponúklo mladým nielen informácie o svojich aktivitách a službách ale aj veľké množstvo infomateriálov z vlastnej produkcie. ZIPCeM zároveň propagoval štruktúrovaný dialóg, ako nástroj Európskej únie na zisťovanie potrieb mladých ľudí a možnosti zapojenia sa do jednotlivých aktivít národného projektu Za jedno lano, či možnosť absolvovať akreditované vzdelávanie.
Hoci so zabezpečením priestorov pre efektívnu prezentáciu neziskových organizácií to nevyšlo úplne na 100%, v každom prípade ďakujeme organizátorom za pozvanie a možnosť dostať sa do povedomia mladých ľudí o niečo viac.