Informačné centrum mladých on-line

logo Informačné centrum mladých

Hlavná stránka

Publikované: 28.04.2011 o 9:28

Adresa zápisu: http://icm.sk/index.php/cestovanie/artikel/otvorenie_pltnickej_sezony_na_vahu/

Otvorenie pltníckej sezóny na Váhu

Radi sa vystavujete nebezpečenstvu a viete si vychutnať tú správnu dávku adrenalínu? Už od apríla 2011 sa môžete plaviť plťou Domašínskym meandrom.  Prevzať riadenie plte na skúšku je možné!

Strečniansky prielom znamenal od nepamäti dobrodružstvo, ale tiež nezvyčajné zážitky prvých cestovateľov - pltníkov - na najdlhšej a najznámejšej slovenskej pltníckej rieke Váh.

Hlboký priesmyk s množstvom meandrov, vymyslených i skutočných nástrah a panenskej prírody národného parku Malá Fatra spolu s dvomi hradmi bol úsekom, na ktorý sa tešili i ktorého sa obávali.  Plavba plťou strečnianskou úžinou - najkrajším úsekom najdlhšej slovenskej rieky Váh - ponúka jedinečnú a bezpečnú možnosť spoznať históriu, prírodné, kultúrne a technické zaujímavosti oblasti.

Hodinovou plavbou na plti, sprevádzanou slovom krojovaných pltníkov, prežijete pocity našich predkov. 7 km plavba vedie priesmykom v pohorí Malej Fatry popod hrady Strečno a Starý hrad a okolo najznámejších pltníckych prekážok - skál Margita a Besná.

Plavba začína v časti Bariérová a končí pri kompe. Vstupenky je možné zakúpiť v “Gazdovskom dvore” v obci Strečno. Pltnícka sezóna trvá od 1. apríla do 31. októbra.

Váh je odomknutý, splavte ho na plti!

zdroj:

Zdroj: Prvá pltnícka a raftingová spoločnosť Autor: TIK mesta Žilina